Kousek z jednoho mého snu.

4. března 2014 v 18:38 | mortem |  dreams
Mám sen. Jeden sen. Poměrně jednoduchý, ale velký. Bláhový, ale nesplnitelný. Přes to všechno vím, že je správný.

Chtěla bych žít na klidném místě, daleko od všech a všeho. Příroda by byla pořád tak krásná a nepoškozená lidma. Zvířata by nebyla zneužívána a až by zapadlo slunce, tak by byla vidět krásná tajemná noc. Na nebi by se třpytily hvězdy, které jako jediné by určovaly osudy lidí. Žádný stres, pouze svoboda a mít právo žít, tak jak chci. Lidi by se neodsuzovali hned podle vzhledu. Sliby by měly nějakou hodnotu a dodržovaly by se. Inteligence by měl každý dost. Peníze by neexistovaly.
Žila bych sama. Ostatní lidi bych pozorovala jen z dálky. Proč? Protože se jich bojím. A proč to všechno takhle chci? Protože bych pocítila ten klid a dokázala si, že svoboda opravdu existuje. Že peníze nejsou to důležité. A každý by pocítil, jak to chodí tam venku, když někomu seberou domov.

Všichni se jim jen vysmívají, protože se snaží sehnat peníze někde ve městě a poníženě si klekají. Na kolenou vás prosí a vy si na ně jen nezdvořile ukážete a vysmějete se jim přímo do očí. Nechcete jim dát ani žádné peníze a proč? Protože jste sobci. Proč? Protože si řeknete, že si za to můžou sami. Možná můžou, ale možná taky ne. Někdy je tam dostane někdo jiný a někdy se tam dostanou, protože moc pili. A proč moc pili? Protože jim život nepřál. Dostávám se k dalšímu důvodu, proč jim nechcete dát peníze. Tím důvodem je, že by to utratili za alkohol. Možná by to utratili... a já to chápu. Kdybyste na tom vy byly takhle, kdybyste to měly taky tak složité.. Taky byste tak dopadli, ať už jste bývali sebeslušnější.
Jednou takhle můžete dopadnout taky.
 


Komentáře

1 Vencca Vencca | Web | 7. dubna 2017 v 13:23 | Reagovat

No Mandela to není,ale budiž. Na můj vkus jsi příliš depresivní. Je mi líto každého, kdo se ve své vlastní mysli necítí dobře. Nedokážu si to vůbec představit. Řiď ať je ti líp. Řiď jako řiď ne jako řiť. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Většinu obrázků na tomto blogu stahuji z Tumblr, We heart it a DeviantArt.