Škatulkování lidí

24. ledna 2015 v 9:32 | mortem |  other
Nasadí si sluchátka a zapne si Youtube. Po chvilce přemýšlení, co má pustit, jí je jasno. Black Veil Brides. Hned na to jí v sluchátkách začna řvát písnička - In The End. A to jí trochu probere. Pořád však vypadá opuchle, jako by jí píchla vosa do tváří. Prostě vypadá jako běžný zombie, co se právě probudil a teď se snaží napsat něco čitelného.Hmmmm....
ŠKATULKOVÁNÍ LIDÍ??Nejdříve by se asi hodilo vysvětlit pojem ŠKATULKOVAT.

ŠKATULKOVAT = rozdělovat, třídit, zařazovat..

Teď když jsme si konečně vysvětlili, co to slovo znamená, tak se můžu pustit do psaní.

Nedávno jsme s kamarádkou došly k závěru, že náš pan učitel na matematiku hodně moc posuzuje lidi podle vzhledu. Minulý rok se mnou neměl žádný problém (i když já jej tak strašně nenáviděla a pořád tomu tak je), ale co začal nový školní rok a já do školy přišla ostříhaná a obarvená na černo, tak se mu to prostě nelíbilo a od té doby mě prostě musí úplně.......... Asi se mu prostě nelíbí, když se někdo snaží dát najevo to, v čem se cítí dobře. No ale to je jedno..

Chci se dobrat k tomu, že dnes se všichni hrozně moc soudí podle vzhledu. A to je pravda. Dokonce i já soudím podle vzhledu. Vím, je to povrchní, ale i ty když jdeš po ulici, tak si určitě řekneš: "Jo tahle je oblečená podle nejnovější módy, s tou bych si určitě nerozuměl." No, ale myslím si, že je to špatně. Nemůžeme člověka soudit jen podle toho, jak vypadá. Od toho se prostě jeho chování nedá odvodit. To je jako říct o každém bezdomovci, že si za to může sám, ale že to jsou kolikrát lidé s vysokoškolským vzděláním, kteří si prostě jen dlouho nemohli najít práci... Vždyť je to až k pláči...V dnešní době se ale i lidé sami zařazují do různých skupin. Ale o každé skupině se dá vymyslet něco špatného a proto ji dost lidí odsuzuje.

Například: Emaři - Jsou emocionálně založení a tak k nim budeme počítat ty socky, co se řežou a jsou neustále v depresi.
Hipsteři - To jsou zase namyšlení blbci, co si myslí, že ví úplně vše.
Swagři - Tupý vygumovaný mozky, co rádi neonové barvy, aby se zvíraznili alespoň takhle, když už jsou upně blbý.
Retro - Tak ti nemají rádi nové věci, tak to budou prostě staříci už ve 30.
Punkeři - Punkáčem si kompenzují svoji malou hodnost ve skutečném životě. Čím větší punkáč, tím větší socka.Tohle, když si každý vezme, že se mu to líbí, aby ostatní jen shodil, tak se to rychle chytne a jako.. Vždyť je to blbost. Proč? Proč se musí tak strašně škatulkovat? Znám spoustu lidí z různých škatulek a jako.. Se spoustu lidmi se mi dobře i povídá. Je teda jasné, že mi bude lépe s tím, kdo je z mé škatulky, protože si budeme povídat o něčem, co nás oba baví. Ale jsou i lidé, co mají rádi úplný opak a rádi se dozví něco nového.

Myslím si, že je to špatné a lidé by se prostě neměli soudit podle toho, jak vypadají a nebo s kým se baví. Chování je jen na tom daném člověku a dokud ho nepoznáme, tak by se o něm hnusně mluvit nemělo.
 


Komentáře

1 neweresth neweresth | Web | 24. ledna 2015 v 10:04 | Reagovat

Heh, máš pravdu, takový to škatulkování se mi celkem nelíbí, ale nemám pocit, že bych se s tím moc setkávala. Nebo, napadá mě, možná, že si náš prostě zaškatulkujou v nějakých předmětech do známek, na které údajně máme a tam zůstáváme. Heh, je to šílený jak jsme povrchní. Musím uznat, že pohled na některé lidi bez domova mi taky není příjemný, ale zase záleží ktěří to jsou - ten pohled na opilé ten je otřesný, ale ti, co vypadají v klidu, tak tech je mi líto, ale stejně by mě zajímalo, proč někteří nedají do toho žití víc a nenajdou aspoň špetku většího odhodlání a nehledají řešení jak z toho bahna ven, pro to se prostě musí něco udělat a né se jenom litovat. No, jak tak koukám na to tvoje škatulkování, jestli to tak soudíš, heh, asi tak moc neškatulkuju, nebo mám jiný systém. Hehe, sláva dnešní společnosti. ^^

2 Morell Morell | Web | 26. ledna 2015 v 19:57 | Reagovat

Myslím, že každý by si tím měl projít - zařadit se do menšiny, aby pro něj něco znamenala a vystavit se posměchu... pak by se lidem rychle rozscvěcelo v hlavách - rozuměli by.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Většinu obrázků na tomto blogu stahuji z Tumblr, We heart it a DeviantArt.