Křesťanství x Satanismus

20. prosince 2015 v 13:34 | mortem |  other
Je tomu již přibližně dva měsíce, co jsem si četla celkem zajímavou knihu. Tou knihou byla Satanistická bible, kterou napsal Anton Szandor LaVey. Ne že bych chtěla být satanista, nebo vyznávat takovouto víru.. Chtěla jsem si jí přečíst čistě ze zvědavosti, protože všude kolem je spousta křesťanů, kteří berou Satana jako symbol všeho zlého. A proč si tedy o tom všem zlém nezískat přehled a nevyslechnout si i druhou stranu? To je jako kdybys u soudu vyslechl jen jednoho a ten druhý se neměl jak obhájit.


Nikdy nevíš, kde je pravda. Ta by se však měla nacházet někde uprostřed. Nyní si trochu rozebereme obě dvě díla.. dá-li se to tak nazvat.

BIBLE

Co po nás Bible chce? Mnozí již vědí, že chce, ať žijeme spořádaný život a ať se snažíme být co "nejčistčí". Ovšem je to vůbec možné? Člověk dělá mnoho chyb, ale podle Bible po nás Bůh chce, ať jsme bezchybní. Chce po nás prakticky nemožnou věc. Každý se nějak narodí a každý nějak umře. Všichni máme své chyby. Ovšem neříkám, že není dobré je odstranit, ale proč bychom ze sebe měli dělat někoho, kdo nejsme? Naopak bychom měli přijmout sebe i s těmi chybami, protože jedině tak se začneme mít rádi a začneme mít rádi i druhé s jejich chybami. Proč bychom ale za to měli jít hned do pekla?

SATANISTICKÁ BIBLE

V této Bibli se člověk seznamuje s tím, že Satan přijímá lidi takové, jací jsou. Nechce po nich nic nemožného, ale chce, ať si užívají život právě teď. Protože právě na této chvíli záleží. Proč se zaobírat něčím, co bude po smrti, když právě teď žijeme? V knize je dokonce úvod, kde naprosto nezaujatý novinář ze zvědavosti dojde na LaVeyovu přednášku, kdy vyslechne vše naprosto anonymně, protože o něm všichni píší jako o zlu. Nakonec se však stane jeho velice dobrým přítelem a sám mu začne pomáhat s přednáškami.
A jako další věc je, že tato víra nevyvrací existenci Boha.

Proč o tom vlastně píši? Protože se delší dobu zaobírám tím: "Co když všechno to, co jsme se řadu let učili je vlastně to špatné a všichni věříme v nesprávnou věc? Co když je pravda jinde, ale lidská hloupost to vše tak převrátila, až z nás všech udělala naprosté loutky s vymytými mozky?"
A proč bychom měli zavrhovat víru ostatních, když věřímě v něco jiného? Myslím si, že je to každého věc a tyto nesmyslné "hádky" nikam nevedou. Každý má právo na vlastní víru.

Všichni vidíme něco dobrého na něčem jiném a proto zvolíme něco jiného. Vše má své pro a proti.. Tak nechme každého, ať si to vybere sám..
 


Komentáře

1 Astaer Astaer | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 16:18 | Reagovat

Pravda někde uprostřed? O_O
To je zásadní omyl. Pravda prostě buď je, nebo není. Aby pravda byla pravdou, musí být všechno pravdivé. A ne že to bude směsice - kousek z tohohle, jiný kousek od támhletud.

K alespoň částečnému pochopení Písma sv., kterému jste se tolik nevěnovala jako satanismu, je potřeba se podívat na úplný začátek. Pán Bůh stvořil člověka dobrého, k obrazu svému. Ovšem člověk zhřešil. Hřích je naprostý protiklad, něco úplně proti Pánu Bohu. Člověk proto už není tak podobný k obrazu Božímu, jako na začátku, má mnoho nedostatků a kvůli dědičnému hříchu upadá do zlého. PROTO po nás Pán Bůh v Písmu sv. žádá, abychom se navrátili k té dokonalosti, protože ta je dobrá.
Ale i samotné snažení po dokonalosti může být jen marnost. Měřítkem všeho musí být láska ke Stvořitelovi. Protože teprve člověk, který miluje Pána Boha, bude opravdově toužit po co nejlepším připodobnění k Němu, ne kvůli osobní dokonalosti, ale kvůli samotnému Pánu Bohu. Protože ví, že hřích Ho zraňuje a určitě nikdo nechce ubližovat tomu, koho miluje.

Co se týče satanismu, máte dobrý postřeh, že přímo nevyvrací Pána Boha. Ono to také ani nejde. Satanismus je založený na negování, zpřevracení všeho, co je od Pána Boha a patří mu. Místo Pána Boha satan, místo života smrt, proti Božímu řádu se klade chaos a nepořádek, místo lásky nenávist, místo pravdy lež atd.
Moudré je přísloví: "Co nic nestojí, za nic nestojí." Ano, ďábel nežádá skoro nic, jen duši.

Mnozí naletí na satanismus jen z obyčejné touhy být jiní než většina. Ale to je velmi povrchní. Takový lidé si jednoduše říkají, že satanismus je jen nějaký další směr z mnoha. Možná by nejprve bylo vhodné seznámit se s tím, co satanismus ve skutečnosti je!

Výpověď bývalé satanistky
http://gloria.tv/media/e8iC4HWNJNJ
http://uloz.to/x3HHFBM/chceme-jen-tvou-dusi-rockova-scena-a-okultizmus-pdf

2 Wendy Wendy | Web | 20. prosince 2015 v 16:55 | Reagovat

Mamka přítele mý ségry je hrozně moc vě řící. Ne uctívá ale takovou tu 'běžnou' církev,ale takovou jinou sektu. Církev je podle ni něco nemožného. Ulhaná banda darebáků,kerá jenom okrádá lidi. Já nikdy ani na jednu stranu nepůjdu, ale kdyby tak na satanistickou ♡ :D

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 18:27 | Reagovat

Zatím jsem četla "pouze" Bibli a bylo mi z té knihy celkem špatně... Na Satanskou bibli se momentálně chystám a docela se na ni i těším. Ráda bych si sama udělala osobní obrázek. Nerada odsuzuji to, o čem nemám dost informací :)

4 mor-tem mor-tem | 20. prosince 2015 v 20:28 | Reagovat

[1]: Pravda je někde uprostřed, protože každý člověk tvrdí něco svoje a vzhledem k tomu, že dnes si každý alespoň malinký kousek upravuje podle sebe, je lepší to vyslechnout z více stran. Každý má pravdu v něčem. To je jako bych řekla: "Mamka včera k večeři vařila špagety." Já bych tvrdila toto a pak by můj bratr řekl: "Moje máma včera večer vařila guláš." Každý tvrdíme něco jiného, ale pořád je tu to, že večer vařila. Uvedla jsem to jen na takovém jednoduchém případu pro představení.
Jinak ti rozumím.. Dnes je už hodně těžké se vyznat v tom, jestli to někdo myslí za účelem dobrým a nebo ne. Dva různí lidé mohou dělat stejnou věc z různých důvodů a teď je otázka, jestli to oba dělají z dobrého, nebo naopak.. :)
V tom videu je, že tam obětovali zvířata nebo něco takového.. (už jsem jej jednou viděla), ale v Satanistické bibli se píše něco jiného.. Tam tento fakt tuším dokonce vyvrací, ale teď si nejsem přímo jistá.. :)
Jsem ráda za tvůj názor a děkuji.. :)

5 Astaer Astaer | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 20:45 | Reagovat

[4]: Děkuji za ten příklad. V obou větách je společné, že "máma včera večer vařila". Kdybychom se ptali otázkou, "Co máma včera večer dělala?", tak by byla odpověď pravdivá v obou případech jen tehdy, kdyby tam nebylo, co vařila. Když ovšem dáte i takové věty vedle sebe, tak každý se podiví a nebude ho už zajímat, co dělala, protože obě odpovědi se shodují, ale bude chtít vědět, co teda vařila. Tedy co je pravda. A pravda bude samozřejmě skutečnost, nehledě na to, co kdo tvrdí. Pravda je v souladu se skutečností.

Pořád tedy nechápu, kde vidíte, že by pravda byla uprostřed. To jako když jeden tvrdí 2*3 je šest a druhý 2*3 je pět, tak pravda bude, že výsledek je 5,5?

No, myslím, že mnohem důležitější, co ta žena ve videu říká, je, že zabíjeli děti. Satanismu samozřejmě oslavuje smrt, je to velmi odporné. Nebojíte se smrti?

6 mor-tem mor-tem | 20. prosince 2015 v 20:58 | Reagovat

[5]: To je sice pravda, ale zmiňovala jsem, že si každý malinko svou pravdu upraví. V matematice je lehké dokázat, že někdo pravdu má a někdo ne, protože matematika je stále stejná a nemění se a je založena na logice. Kdežto o Bohu se dříve mluvilo než psalo. A teď je potřeba si říct, jak to k člověku doputovalo, než to někdo sepsal? A opět tu nastává to, že:  "Co kdyby někdo sepsal tyhle věci, ale nebyla by to pravda?" My už si automaticky spojujeme dobro s nebem a zlo s peklem. Jenže kdybyste malému dítěti tloukl do hlavy, že 2+3 je 6, to dítě by vám uvěřilo a bylo by pro něj těžké  uvěřit něčemu jinému. Pro něj by byla pravda zkrátka tohle. Je to jako Platónova Ústava.

7 Astaer Astaer | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 21:19 | Reagovat

[6]:Jestliže si někdo upravuje pravdu, tak je tak trochu lhář. Myslím, že spíš ale máte na mysli skutečnost, že pravdu lidskými slovy ne vždy správně popíšeme. Pak to sice může vést k omylům, ale přesto bychom měli být schopni se nakonec pravdy dobrat.
Bůh je také stejný, jak je v Bibli, tentýž včera i dnes i na věky. Víte, ke Stvořiteli lidé nedošli tím, že by si o něm četli. Nejprve Pána Boha poznáváme z vlastní zkušenosti a ze stvořených věcí.
I kdyby někdo takhle špatně naučil dítě počítat, tak by dříve či později zjistilo, že tomu tak není. A tak i každý člověk může přijít na to, co je pravda a co ne.

8 mor-tem mor-tem | 20. prosince 2015 v 21:22 | Reagovat

A kdyby někdo už takto učil od počátku? Všichni bychom si mysleli, že 2+3 je 6 a pak by nikdo neměl jak to dítě opravit.. :)

9 Astaer Astaer | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 21:30 | Reagovat

[8]:Tak by se určitě našel člověk, který by přišel na to, že to tak není, protože se s tím nedá počítat, nevychází to atd. Člověk má rozum, kterým poznává skutečnost.
(Pro usmání - klidně se může od začátku učit, že 2+3=6, pokud symbol 2 zastupuje tento počet smajlíků ;-)  ;-)  ;-)  ;-)  ;-) a symbol 3 tento počet ;-) )

10 mor-tem mor-tem | 20. prosince 2015 v 21:36 | Reagovat

[9]: Musím uznat, že v tomto máte pravdu a opravdu je to k usmání.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Většinu obrázků na tomto blogu stahuji z Tumblr, We heart it a DeviantArt.