Únor 2016

Lehnout prachem?

25. února 2016 v 9:19 | mortem |  books
Tak jo..
Já vím, že je to se mnou složité..
Někdy čtu hodně a někdy naopak.. A teď je tu opět to období, kdy.... Eeeeeeedjfjdnckyngdjdmr..
Nečtu snad vůbec..

Vždy když jdu do knihkupectví, tak akorát brečím nad tím, že nemám hodně peněz a že nestihnu všechny ty knihy přečíst.. Problém je v tom, že se mi doma hromadí knihy, které buď rozečtu a nedočtu, nebo se k ním ani nedostanu.
Proto jsem si řekla, že do konce školního roku přečtu alespoň všechny tyto knihy, které mám doma.


Tak doufám, že to stihnu, protože každá má určité něco do sebe a zasluhuje si přečíst.
Drž mi palce.. :)

Víra..

15. února 2016 v 18:40 | mortem |  other
Ať už se ti to líbí nebo ne, všichni v něco věříme. Může to být štěstí, láska, osud, náhoda.. nebo nějaké náboženství, pokud se tomu tedy tak dá říkat. Člověk je stvoření, které něčemu věřit musí a musí jej to táhnout k tomu svému cíli, protože kdyby lidé ničemu nevěřili, pravděpodobně by se přes některé věci dostali jen těžko (a přiznejme si, že je lepší to hodit na něco/někoho jiného, než přijmout to, že za to můžeme vlastně úplně sami). Lidé věří v bohy už od pravěku. Uctívají je a dávají jim dary. Bez víry by se člověk nikam neposunul. Možná že žádná vyšší moc není, ale už jenom to, že nějaká lidská víra je, je vlastně to, co nám dává moc něčemu věřit. Možná že samotná víra je to, v co by člověk měl věřit, protože ona je ta, která jej žene kupředu.


ZVRAT palačinkového receptu

8. února 2016 v 20:01 | mortem |  other
Mezi tím, co jsem pozorovala tancující stébla trávy ve větru z povzdálí svého domova. Všude teplo a o nos mi zavadila vůně palačinky, která se právě dělala.. Něco mě vytrhlo z mého paláce klidu a přeneslo do paláce myšlenek.. Něco... Zvláštního..
Většinu obrázků na tomto blogu stahuji z Tumblr, We heart it a DeviantArt.