Víra..

15. února 2016 v 18:40 | mortem |  other
Ať už se ti to líbí nebo ne, všichni v něco věříme. Může to být štěstí, láska, osud, náhoda.. nebo nějaké náboženství, pokud se tomu tedy tak dá říkat. Člověk je stvoření, které něčemu věřit musí a musí jej to táhnout k tomu svému cíli, protože kdyby lidé ničemu nevěřili, pravděpodobně by se přes některé věci dostali jen těžko (a přiznejme si, že je lepší to hodit na něco/někoho jiného, než přijmout to, že za to můžeme vlastně úplně sami). Lidé věří v bohy už od pravěku. Uctívají je a dávají jim dary. Bez víry by se člověk nikam neposunul. Možná že žádná vyšší moc není, ale už jenom to, že nějaká lidská víra je, je vlastně to, co nám dává moc něčemu věřit. Možná že samotná víra je to, v co by člověk měl věřit, protože ona je ta, která jej žene kupředu.BUDDHISMUSJá osobně bych si vybrala Buddhismus, kdy se učí člověk věřit sám v sebe a činit se šťastným. Když se naučí dělat toto, naučí se i pozitivně myslet a dělat pozitivní i lidi kolem sebe. Líbí se mi věřit tomu, že jsem žila i jinými životy a životy lidí jsou nějak propleteny dokola a dokola. Zajímalo by mě, čím jsem byla v dřívějším životě a jaká jsem byla (i když nevím, jestli by to byl dobrý nápad..) v každém případě bych se pak třeba nebála těch věcí, kterých se bojím dnes. Buddhismus je celkově takové pozitivní náboženství a mnoho lidí se díky němu už stalo pozitivními. Příjemně to člověka naladí a dá mu sílu k tomu s sebou něco dělat. Pozitivním lidem se dějí pozitivní věci - to je zákon přitažlivosti.. Pokud bys o tom chtěl vědět víc tak si přečti knihu Tajemství a nebo si pusti stejnojmenný film (odkaz ZDE). Buddhismus je též spojen s přírodou a to mi přijde krásné.

PROČ STÁLE VÍCE LIDÍ NENÁVIDÍ KŘESŤANSTVÍ?Je zvláštní, že toto náboženství je nejrozšířenější po celé Zemi a i tak jej stále více lidí nenávidí. Možná je to pro to, že kvůli této víře zemřelo mnoho lidí. Nebo to, že většina křesťanů jsou právě takoví lidé, kteří odmítají věřit jiným věcem a jenom ten jeden Bůh je ten pravý. To mi přijde trochu jako nesmysl. Každý máme něco, co je pro nás to pravé a nemůžeme někomu vnutit to, čemu on vlastně nevěří, zároveň mu ale nemáme právo brát to, co je pro něj to pravé. Navíc nechápu, jak se lidé mohou považovat za křesťany, když mají milovat všechny i ty, co nejsou zrovna nejlepší chováním a pak do naší zemně nechtějí ani pustit imigranty, kteří utíkají před smrtí, ale mají jinou víru (nemluvíme tu o těch, kteří jdou z turecka kvůli penězům). Na druhou stranu si myslím, že i křesťanství má hodně do sebe a je svým způsobem krásné. A když člověka činí šťastným, tak proč mu to vyčítat?

ROZHOVOR SE ZNÁMÝMMORTY: Nechceš mi napsat něco o té tvé víře a jak jsi se k tomu dostal?
DEKA: Myslíš víra v přírodu, energii atd?
MORTY:
Takže.. Jak jsi se k tomu dostal?
DEKA:
Hmm.. prostě jsem začal cítit víc věcÍ než normální lidé, bolest jiných ... Mnohem větší intuice. Rozuměl jsem víc zvířatům. Nebylo to nijak speciálně nějakou událostí, prostě ze dne na den se to seplo. Věděl jsem, že matka měla známou, co se tím zabývá, tak jsem se s ní setkal a ona mi o tom řekla víc, ale tolik keců o lásce ke všemu jsem nějak nesnesl. Moje kamarádka znala člověka, co byl prý mocný a zabýval se tím. Měl šílené ego a přiměl mě si myslet, že jsem něco jako nadčlověk... Teď se tomu směji. Bral jsem tak sám sebe, v tu dobu člověk nepochopen společností byl nadčlověk ... Proto ho nechápali.
MORTY:
A co si myslíš teď? Udělal jsi někde nějakou chybu a to tě přinutilo se zamyslet, nebo si to myslíš stále? Někdo jiný tě donutil si myslet něco jiného?
DEKA:
Myslím na to stále... Je pravda že se pořád beru jako něco, co je víc než člověk. Ale jde o to, že beru názor té známé. Že jsem tu proto, abych mohl něco udělat. Ale není to svaté jak to popisují. Během hádek cítím obě strany... Šílim... Občas jsem na hraně, kdy si myslím, že to už nedam, že chci pryč tam, kam patřím. Domů, ne tady. Rozdvojení osobnosti lehké.
MORTY:
A kde podle tebe to domů je?
DEKA:
Heh.. Někde, kde je klid.. stará doba a zachována pravidla staré přírody. Hlavní je to, že to ani nemusí být materiální, je to čistá energie ... Než se něco nerozhodne a šoupne mě sem s ostatními zas, aby řešili hlouposti ostatních. Ale tvrdím pro porozumění k ostatním, že jsem druid. Chápe se to lépe než vysvětluje. Vlastně je to má maska. A pomáhám lidem. Umím léčit, trochu ale přesto. V poslední době nespím dobře... Něco je hodně k posr*ní a bolí mě z toho furt v uších. Je to napojení na větší něco. Ale asi patřím pod prášky a do Bohnic, jak dost lidí tvrdí.
MORTY: Ř
íkal jsi, že je to napojení na větší něco.. co myslíš, že to je?
DEKA:
Hmm.. Myslím, že je to moudro... Něco jako to čeho chceme dosáhnout, porozumět tomu. Všude je na to tisíc názvů jako třeba, že je to Bůh, primární bytost, čirá láska, energie vesmíru atd. Přitom není podstatou, jak se to jmenuje, nebo jak to chápeme, ale co nás to učí ( poznámka útok na náboženství ). Dle mě je hlavní to... Riď se instinkty. Děláš dle ostatních něco jinak, ale ty to cítíš tak, takže být sám sebou, tady v mém případě být svými maskami a osobnostmi které zrovna převládají. Tohle nás to učí... Ale taky né čistě být jen ty... Ale i to, že tvé já tvoří ostatní a potom porozumění tě posílí.
MORTY: Dobře, tak děkuji za čas a třeba někdy přístě..


Doufám, že se ti článek líbil. Byla bych ráda, kdybys zanechal nějaký komentář, jestli se ti něco líbí nebo naopak a jestli by se ti líbil další takový článek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Většinu obrázků na tomto blogu stahuji z Tumblr, We heart it a DeviantArt.